2 października ogłoszono dzień żałoby na obszarze Chersonia.
01.10.2024
2392
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
01.10.2024
2392
Dziś, 1 października, okupanci zaatakowali centrum Chersonia, w wyniku czego zginęło sześć niewinnych osób, a 12 zostało rannych. W związku z tym 2 października na obszarze Chersonia będzie ogłoszony dzień żałoby. O tym poinformował szef administracji obwodu chersońskiego Aleksandr Prokudin.
«Dziś rano okupanci okrutnie pozbawili życia sześciu starszych mieszkańców lokalnej społeczności, którzy przyszli na targ po zakupy. Oddajmy hołd pamięci niewinnie zabitych przez rosyjskich terrorystów. Wieczna pamięć poległym! Szybkiego powrotu do zdrowia rannym!», – podkreślił Prokudin., że dziś, 1 października, Rosja zaatakowała centrum Chersonia. Według dochodzenia, 1 października 2024 r. około godziny 9:00 rano rosyjskie wojska otworzyły ogień z broni artyleryjskiej na centralną część Chersonia. Atak miał miejsce w pobliżu lokalnego rynku i przystanku komunikacji miejskiej. W wyniku zginęło sześć osób, a 12 zostało rannych.
Czytaj także
- Rosyjski ostrzał Zaporoża 21 czerwca: dwie ofiary, w tym starsza kobieta
- Nocny ostrzał Zaporoża: zniszczony dom i ranny mieszkaniec
- Atak dronem na wieżowiec w Charkowie: uderzenie w elewację na 22. piętrze
- Od 22 czerwca surowe restrykcje na Krymie: co się zmienia?
- Ofiara śmiertelna i trzech rannych po ataku rakietowym na obwód odeski
- Atak rakietowy na obwód odeski: ofiara śmiertelna i ranni po uderzeniu Iskanderem

