Aktywiści podnieśli flagę na Krymie z okazji Dnia Niepodległości (zdjęcie).
Na dzień przed Dniem Niepodległości Ukrainy aktywiści ruchu "Żółta Wstążka" oraz inni obywatele przeprowadzili masową akcję "Jesteśmy" na czasowo okupowanych terytoriach, włącznie z Krymem. O akcji poinformowali aktywiści w nowym poście na kanale ruchu w Telegramie.
W różnych miastach, od Sewastopola do Jaśkowca, pojawiły się ukraińskie flagi, plakaty oraz inne symbole podkreślające niezłomny duch Ukraińców i ich wiarę w wyzwolenie.
Organizatorzy akcji oświadczyli:
"Oferujemy opór i pracujemy na zwycięstwo. Czekamy na Siły Zbrojne Ukrainy i wolność, od której nigdy nie zrezygnujemy i za którą będziemy walczyć do końca, a mianowicie - do pełnej deokupacji i wyzwolenia wszystkich 603 628 km²" - piszą organizatorzy.
Zauważono, że zdjęcie zostało zrobione niedaleko Jeziora Symferopolskiego.
Do akcji "Jesteśmy" przyłączyli się obywatele nieobojętni z Sewastopola, Symferopola, Jałty, Aluszty, Simejza, Melitopola, Mariupola, Horłówki, Doniecka, Ługańska, Charcyzka, Alczewska, Nowej Kachówki, Heniczesska, Bierdianska, Sewierodoniecka, Stary Bełz, Gołej Prystani, Jaśkowca.
Między innymi, Najwyższa Rada Sprawiedliwości zwolniła ze stanowiska sędziego Sądu Makarowskiego Alekseja Tandyra, który śmiertelnie potrącił gwardzistę na blokadzie w Kijowie.
Czytaj także
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego
- Upał do 30°C i piąty stopień zagrożenia pożarowego w obwodzie charkowskim: prognoza na 23–27 czerwca

