Japonia chce produkować nową energię: 2 GW i 100 milionów dolarów na produkcję.
Japońska firma Toyo Solar planuje zbudować w USA zakład produkcyjny o mocy 2 GW.
Firma Toyo Solar planuje zainwestować 100 milionów dolarów w budowę zakładu w USA. Przedsiębiorstwo dysponuje zaawansowaną technologią produkcji paneli fotowoltaicznych.
Zakład będzie skoncentrowany głównie na produkcji modułów słonecznych, ale w przyszłości planowane jest także wytwarzanie płyt i elementów.
Moduły słoneczne to zestawy ogniw słonecznych, które różnią się od typowych baterii słonecznych większą mocą i efektywnością. Technologia Toyo Solar pozwala na uzyskanie większej ilości energii ze światła słonecznego w porównaniu z poprzednimi modelami.
W szczególności ten efekt osiąga się dzięki użyciu krzemu jako materiału półprzewodnikowego, a także tylnej komórki z pasywowanym emiterem (PERC) i dwustronnych ogniw dla zwiększenia efektywności.
Nowa generacja modułów słonecznych Toyo Solar prawie podwoiła ilość energii słonecznej, którą mogą przekształcić w energię elektryczną.
Warto zauważyć, że rząd USA zachęca firmy działające w obszarze energii słonecznej. Ustawa o redukcji inflacji (IRA) zapewnia ulgi finansowe takim przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do przejścia kraju na czystą energię.
Czytaj także
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8

