Delegacja japońska i szef OECD z wizytą w Kijowie: o czym rozmawiano z Sybihą?.

Delegacja japońska i szef OECD z wizytą w Kijowie: o czym rozmawiano z Sybihą?
Delegacja japońska i szef OECD z wizytą w Kijowie: o czym rozmawiano z Sybihą?

Wizyta przedstawicieli w Kijowie 23 czerwca

Jak informuje Novyny.live: 23 czerwca 2023 roku japońscy urzędnicy Kenji Yamada oraz Ayano Kunimitsu, wraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Mathiasem Cormannem, odwiedzili Kijów. Podczas tej wizyty przedstawiciele Japonii potwierdzili swoje wsparcie dla Ukrainy, co stanowi istotny krok w kierunku umocnienia relacji bilateralnych.

W ramach tej misji Andrij Sybiha spotkał się z Mathiasem Cormannem, aby omówić kwestie dotyczące:

  • infrastruktury
  • zarządzania publicznego
  • polityki wymiaru sprawiedliwości
'Bardzo cenimy analizy OECD dotyczące infrastruktury, administracji publicznej i polityki sądowniczej' – podkreślił Andrij Sybiha.

Japońscy delegaci wzięli również udział w ceremonii złożenia kwiatów pod Murem Pamięci przy soborze św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach. Ten symboliczny gest był wyrazem szacunku dla poległych oraz solidarności z Ukrainą w trudnym okresie. Przybycie japońskich wysłanników do stolicy Ukrainy uwidacznia gotowość społeczności międzynarodowej do dalszej współpracy z Kijowem w różnych dziedzinach, a także do wzmacniania pomocy w obliczu wyzwań, przed którymi stoi państwo.

Omawiane spotkanie potwierdza zaangażowanie Japonii i OECD we wspieranie Ukrainy, zwłaszcza wobec współczesnych trudności, z jakimi musi się mierzyć. Japonia, jako kluczowy sojusznik, wykazuje chęć do dalszych działań, co może przynieść korzyści w zakresie rozwoju infrastruktury i reform w Ukrainie. Kooperacja z organizacjami międzynarodowymi, takimi jak OECD, może również przyczynić się do udoskonalenia metod zarządzania i systemu sprawiedliwości w tym kraju.


Czytaj także

Reklama