Rosja zaatakowała Iźmę dronami: Rumunia wzniosła F-16 z powodu zagrożenia granicy.

Rosja zaatakowała Iźmę dronami: Rumunia wzniosła F-16 z powodu zagrożenia granicy
Rosja zaatakowała Iźmę dronami: Rumunia wzniosła F-16 z powodu zagrożenia granicy

Rosyjskie wojska przeprowadziły atak dronów na cywilną infrastrukturę w rejonie Iźmy. W wyniku tego myśliwce F-16 zostały wzniosłe w wsparciu z wybrzeża Rumunii.

Atak na 'Orliwkę'

Drony RF zaatakowały rejon Iźmy, co doprowadziło do uszkodzenia stacji gazowej 'Orliwka'. Pożar udało się szybko uklęknąć, ale zniszczono urządzenia produkcyjne. Ogółem 2,5 tysiąca abonentów zostało tymczasowo odłączonych od gazu.

Wznoszenie F-16

Systemy radarowe Rumunii wykryły cele powietrzne w ukraińskiej przestrzeni, co doprowadziło do wzniesienia myśliwców F-16 do monitorowania. Nie wykryto żadnych nieautoryzowanych naruszeń terytorium kraju. Planowane są dalsze kontrole i wspólne działania z sojusznikami w ramach NATO.

Ministerstwo obrony narodowej stanowczo potępia te agresywne i nieuzasadnione działania Federacji Rosyjskiej, które rażąco naruszają prawo międzynarodowe i stawiają regionalne bezpieczeństwo w niebezpieczeństwo

Przypomniano również o ataku na obwód zaporoski i masowy atak na Łozową w obwodzie charkowskim.

W wyniku ataku dronów na stację gazową 'Orliwka' w rejonie Iźmy tymczasowo odłączono od gazu 2,5 tysiąca abonentów. Rumuńskie myśliwce F-16 zostały wzniosłe w powietrze w celu monitorowania sytuacji, ale nie wykryto żadnych nieautoryzowanych naruszeń terytorium.


Czytaj także

Reklama