Rząd zobowiązał kobiety lekarzy do rejestracji wojskowej: co to oznacza.
Rząd przyjął rozporządzenie nr 916, które dotyczy kobiet z wykształceniem medycznym i farmaceutycznym w kontekście mobilizacji. Zgodnie z nowymi przepisami muszą przejść wojskowo-lekarską komisję i zarejestrować się w wojskowym rejestrze, ale nie oznacza to obowiązkowej mobilizacji.
Instytucje kształcące specjalistów w dziedzinie medycyny i farmacji są zobowiązane w ciągu 7 dni po ukończeniu nauki przekazywać listy absolwentek do terytorialnych centrów rekrutacji i wsparcia społecznego w miejscu ich zamieszkania.
Kobiety-absolwentki muszą osobiście zgłosić się do terytorialnych centrów rekrutacji i wsparcia społecznego w ciągu 60 dni od ukończenia nauki w celu przejścia wojskowo-lekarskiej komisji.
Jeśli kobieta decyduje się dobrowolnie wstąpić do służby wojskowej, musi przejść wojskowo-lekarską komisję i uzyskać wojskową specjalność równą jej cywilnemu zawodowi przed podpisaniem kontraktu na służbę wojskową.
Te zmiany w zasadach mobilizacji dotyczą wyłącznie kobiet z wykształceniem medycznym i farmaceutycznym i czynią służbę wojskową dla nich dobrowolną.
Czytaj także
- Brytyjczycy zmieniają zdanie: 55% chce powrotu do Unii Europejskiej
- Ukraińskie służby zatrzymały agenta rosyjskiego wywiadu – oznaczał cele na Mapach Google
- Ukraina zaostrza kary za przekroczenie prędkości – nowe stawki już wkrótce
- Rosja deklaruje gotowość do rokowań: Kreml podaje warunek wstępny
- Warszawa wzywa sojuszników: Ukraina musi zwyciężyć, dopiero potem możliwe będzie pojednanie
- Delegacja japońska i szef OECD z wizytą w Kijowie: o czym rozmawiano z Sybihą?

