Rząd zobowiązał kobiety lekarzy do rejestracji wojskowej: co to oznacza.

Rząd zobowiązał kobiety lekarzy do rejestracji wojskowej: co to oznacza
Rząd zobowiązał kobiety lekarzy do rejestracji wojskowej: co to oznacza

Rząd przyjął rozporządzenie nr 916, które dotyczy kobiet z wykształceniem medycznym i farmaceutycznym w kontekście mobilizacji. Zgodnie z nowymi przepisami muszą przejść wojskowo-lekarską komisję i zarejestrować się w wojskowym rejestrze, ale nie oznacza to obowiązkowej mobilizacji.

Instytucje kształcące specjalistów w dziedzinie medycyny i farmacji są zobowiązane w ciągu 7 dni po ukończeniu nauki przekazywać listy absolwentek do terytorialnych centrów rekrutacji i wsparcia społecznego w miejscu ich zamieszkania.

Kobiety-absolwentki muszą osobiście zgłosić się do terytorialnych centrów rekrutacji i wsparcia społecznego w ciągu 60 dni od ukończenia nauki w celu przejścia wojskowo-lekarskiej komisji.

Jeśli kobieta decyduje się dobrowolnie wstąpić do służby wojskowej, musi przejść wojskowo-lekarską komisję i uzyskać wojskową specjalność równą jej cywilnemu zawodowi przed podpisaniem kontraktu na służbę wojskową.

Te zmiany w zasadach mobilizacji dotyczą wyłącznie kobiet z wykształceniem medycznym i farmaceutycznym i czynią służbę wojskową dla nich dobrowolną.


Czytaj także

Reklama