Klitschko ogłosił podłączenie ciepła w Kijowie i uruchomienie unikalnego projektu energetycznego.
Władze stolicy informują, że ciepło zostało pomyślnie podłączone do zasobów mieszkaniowych miasta. Według mera Witalija Kliczki, ciepło zostało dostarczone do prawie wszystkich komunalnych budynków mieszkalnych Kijowa.
Ponadto ogrzewanie otrzymało ponad 96% budynków Wspólnot Mieszkaniowych, Spółdzielni Mieszkaniowych oraz obiektów służbowych, które złożyły indywidualne wnioski o podłączenie.
Równocześnie w mieście uruchomiono pierwszą instalację kogeneracyjną gazową o mocy 1,5 MW. Wyposażenie zainstalowano na jednym z obiektów krytycznej infrastruktury przy wsparciu USAID i Projektu Bezpieczeństwa Energetycznego.
W maju tego roku Rada Miasta zatwierdziła koncepcję "Odnawialne źródła energii: droga do rozproszonej kogeneracji". Inicjatywa zakłada rozwój lokalnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej wytwarzanej wspólnie, a także zwiększenie wykorzystania alternatywnych źródeł paliwa i uzyskała wsparcie międzynarodowych partnerów.
Władze miejskie zamówiły kolejne 15 instalacji kogeneracyjnych, które planują uzyskać w ciągu roku. Całkowity cel projektu to osiągnięcie dodatkowej łącznej mocy około 170 MW.
Czytaj także
- Wzrost cen chleba w Ukrainie o 25% w ciągu roku – ekspert ostrzega przed drożyzną mięsa i nabiału
- Nawet 25 tys. zł rocznie dopłacą właściciele mieszkań i domów – nowy podatek od nieruchomości w 2026 roku
- Rosyjski gigant gazowy na historycznym dołku – akcje Gazpromu najtańsze od 2009 roku
- Nawet 65 000 zł dotacji na biznes w gminie Snihuriwka – oto szczegóły
- Paliwo nawet o 7 zł tańsze na litrze: oto dlaczego ceny benzyny i diesla spadają
- Ekskluzywne auta, które rujnują portfele: oto modele, których lepiej unikać

