Klitschko ogłosił datę rozpoczęcia sezonu grzewczego w Kijowie.
23.09.2024
2074
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
23.09.2024
2074
Mer Kijowa Witalij Kłyczko ogłosił swoje plany dotyczące rozpoczęcia sezonu grzewczego w stolicy.
Na antenie kanału telewizyjnego Kyjiw24 opowiedział szczegóły przygotowań miasta na nadchodzące chłody.
Według Kłyczki, planowany jest start sezonu grzewczego na 15 października, ale ostateczna decyzja będzie zależała od pogody.
Kłyczko: "Będziemy monitorować pogodę".
Głównym kryterium uruchomienia ogrzewania będzie temperatura: jeśli przez trzy dni średnia dobową temperatura spadnie poniżej 15 stopni Celsjusza, władze miasta wydadzą zgodę na włączenie ogrzewania.
Przypomnijmy, wcześniej "Naftohaz" udzielał porad Ukraincom dotyczących przygotowań do sezonu grzewczego.
Czytaj także
- Odbudowa Ukrainy: Gdańsk gospodarzem szczytu z udziałem przywódców państw i 5 tys. gości
- 687 mln euro od Węgier i Słowacji: Rosyjski „Przyjaźń” zarobił miliardy na eksporcie ropy
- Skok cen miedzi i mosiądzu: ile można zarobić na złomie w Ukrainie
- Rosyjski sektor energetyczny i rolniczy w kryzysie: wydobycie ropy spada, benzyna na kartki
- Najwyższy most w Europie powstanie w Rumunii, zaledwie 45 km od granicy z Ukrainą
- Które przelewy na kartę są zwolnione z podatku? Wyjaśnienia ukraińskiej skarbówki

