Prawie 70% Ukraińców popiera działania władz w walce z kryzysem energetycznym - badanie społeczne.
Większość Ukraińców zadowolona z walki z kryzysem energetycznym
Według badań socjologicznych ponad 66% Ukraińców wysoko ocenia i uważa za skuteczne działania władz w walce z kryzysem energetycznym. Spośród nich 12% uważa działania za całkowicie skuteczne, a 54% za raczej skuteczne. Taką informację przekazała grupa badawcza Rating.
Zgodnie z badaniem, najbardziej poinformowani o odbudowie zniszczonych obiektów energetycznych jest Ukraińców (50%), otrzymywaniu międzynarodowej pomocy w postaci finansowej i sprzętu energetycznego (38%), a także o zwiększeniu ochrony infrastruktury (36%). Mniej respondentów wie o rozwoju energii rozproszonej i zwiększeniu importu energii elektrycznej - tylko 19-20%.
Według wyników ankiety 8% respondentów nie ma wystarczających informacji o żadnym z działań. Młodsze grupy wiekowe są ogólnie lepiej poinformowane o inicjatywach mających na celu poprawę sytuacji w sektorze energetycznym.
Większość ankietowanych (93%) stwierdziła, że zawsze terminowo opłaca rachunki za energię elektryczną. 6% regularnie opłaca rachunki na czas, a 1% nie opłaca ich na czas.
Badanie przeprowadzono w dniach 20-23 września wśród Ukraińców w wieku 18 lat i starszych we wszystkich regionach z wyjątkiem tymczasowo okupowanych terytoriów Krymu, Donbasu i obszarów bez ukraińskiej sieci komórkowej. W próbie respondentów uwzględniono cechy demograficzne populacji.
Czytaj także
- Wprowadzono harmonogramy wyłączeń prądu na Krymie – część miejscowości pozbawiona energii
- Rosyjski ostrzał Zaporoża 21 czerwca: dwie ofiary, w tym starsza kobieta
- Nocny ostrzał Zaporoża: zniszczony dom i ranny mieszkaniec
- Atak dronem na wieżowiec w Charkowie: uderzenie w elewację na 22. piętrze
- Od 22 czerwca surowe restrykcje na Krymie: co się zmienia?
- Ofiara śmiertelna i trzech rannych po ataku rakietowym na obwód odeski

