Masowy atak na Sumszczyznę: wróg uderzył w obiekty energetyczne.
W nocy z 16 na 17 września na terenie obwodu sumskiego doszło do masowego ataku lotniczego. Wrogie drony zaatakowały obiekty systemu energetycznego. O tym poinformowała sumskie obwodowe administracja wojskowa.
«Obiekty systemu energetycznego zostały zaatakowane przez wrogie «Shaheady». Poszkodowane zostały miejscowości w rejonach Konotop, Achtyrka i Sumy», – czytamy w komunikacie.
Krytyczne obiekty infrastruktury, takie jak wodociągi i szpitale, zostały podłączone do systemów zasilania awaryjnego.
Siły obronne powietrzne zestrzeliły 16 «Shaheadów» nad terenem obwodu.
Zespoły ratownicze zajmują się naprawą uszkodzonych obiektów.
Wcześniej informowano, że po północy miasto Sumy stało się celem masowego ataku lotniczego, wykorzystując wrogie drony.
Ponadto późnym wieczorem 16 września rosyjscy wojskowi przeprowadzili atak lotniczy na Konotop obwodu sumskiego, używając dronów typu «Shahead».
Na terenie obwodu sumskiego wprowadzono obowiązkową ewakuację z Hłuchowa, Swies i Jesmani w rejonie Sziostki.
Czytaj także
- Krym w ogniu: uderzenia na elektrownię i siedzibę FSB, przerwy w dostawie prądu i gigantyczny korek na moście
- Prąd wraca do dwóch dzielnic stolicy: mieszkańcy poznają termin wznowienia dostaw
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek

