Ministerstwo Obrony wznowi odroczenia w Reseve+ dla jednej z kategorii Ukraińców.
W styczniu 2025 roku studenci będą mogli uzyskać odroczenia za pośrednictwem aplikacji Reseve+. O tym poinformowała wiceszefowa Ministerstwa Obrony Ukrainy Kateryna Czernogorenko w mediach społecznościowych na Facebooku.
Zakończenie prac technicznych związanych z integracją EDEBO i usług Ministerstwa Obrony jest prawie zakończone. W pierwszej połowie stycznia studenci będą mogli ponownie składać wnioski o odroczenia za pośrednictwem Reseve+.
'Prace techniczne EDEBO w celu interakcji z naszymi usługami są już na etapie końcowym. A to oznacza, że wkrótce, w pierwszej połowie stycznia, możliwość uzyskania odroczeń dla osób kształcących się wróci do Reseve+', – zauważyła Czernogorenko.
Ministerstwo Obrony Ukrainy otrzymało liczne zapytania od studentów, którzy chcą uzyskać odroczenia. Obiecano szybkie informowanie o wznowieniu możliwości składania wniosków o odroczenia poprzez aplikację mobilną. Pozwoli to studentom wygodnie załatwiać sprawy związane z ewidencją wojskową.
Studenci znów będą mogli korzystać z wygodnej usługi elektronicznej do uzyskania odroczeń.
Czytaj także
- Amerykanie zezwolili na handel ropą z Iranem na dwa miesiące – jakie to ma znaczenie dla Ukrainy
- Odesa wprowadza jednolitą stawkę za parkowanie: ile zapłacą kierowcy od lipca
- Nowe opłaty za powiadomienia SMS w bankach – sprawdź, ile zapłacisz
- Jak w Polsce odbywa się przepadek rzeczy? Wyjaśniamy, co podlega zajęciu i jak to jest sprzedawane
- Opodatkowanie freelancerów w Ukrainie ulegnie rewolucji: stawka spada z 23% do 10%
- Ponad 1,5 mld zł strat państwa: służby rozbiły grupy nielegalnie eksploatujące surowce w pięciu województwach

