Occupied Donieck bez wody: mieszkańcy muszą ją brać z kałuż.

Occupied Donieck bez wody: mieszkańcy muszą ją brać z kałuż
Occupied Donieck bez wody: mieszkańcy muszą ją brać z kałuż

W okupowanym przez Rosjan Doniecku panuje katastrofalna sytuacja z wodą. Jednak niektórzy mieszkańcy Doniecka potrzebują wody tylko po to, aby postawić kwiaty, podczas gdy inni czerpią wodę z kałuż dla swoich potrzeb.

O tym

'poinformował' Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji.

Donieck bez wody

W okupowanym od 2014 roku Doniecku panuje krytyczna sytuacja z wodą.

Istniejący wodociąg, który dostarczał wodę z rzeki Siewierski Doniec, został zniszczony przez rosyjskich okupantów podczas pełnoskalowej wojny w 2022 roku, a nowy, który Rosja rzekomo planowała zbudować od rzeki Don, nie został ukończony, ponieważ pieniądze na budowę przewidywalnie zostały rozkradzione.

Nie ma gdzie postawić kwiatów

W tej sytuacji cynicznie zabrzmiała wypowiedź tzw. 'miss DNR'.

Ta mieszkanka okupowanego ukraińskiego miasta również zwróciła się do rosyjskich władz z prośbą o przywrócenie wody w Doniecku.

Ale wymyśliła niespodziewaną przyczynę — podobno nie ma gdzie postawić kwiatów.

Przypomnijmy, że wcześniej pisaliśmy o tym, że

w okupowanym Doniecku rosyjska 'władza' drastycznie ograniczyła dostarczanie wody z powodu problemów z
wodociągiem.

Dodajmy, że informowaliśmy o tym,

jak wygląda opuszczony stadion 'Szachtar' w Doniecku w 2025
roku.

W wyniku okupacji Doniecka przez Rosjan katastrofalna sytuacja z zaopatrzeniem w wodę doprowadziła do nadzwyczajnych utrudnień dla mieszkańców, czasami zmuszając ich do szukania wody w najbardziej zaskakujących miejscach.


Czytaj także

Reklama