W Winnickiem otwarty Pomnik Pamięci i Chwały poległym Bohaterom.
30.09.2024
2389
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
30.09.2024
2389
W Dziurynie otwarto Pomnik Pamięci poległym Bohaterom
29 września otwarto Pomnik Pamięci i Chwały poległym Bohaterom w Dziuryńskiej gminie wiejskiej. Mieszkańcy oddali hołd obrońcom, którzy polegli w walce z okupantami. O tym informuje Rada Obwodu Winnickiego.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz, rodziny poległych żołnierzy, mieszkańcy gminy. Dziekan zjednoczonego dekanatu Żmeryńskiego i Szarogrodzkiego, protoprezbiter Wasyl Vawrik i proboszcz kościoła Narodzenia Najświętszej Bogurodzicy wsi Dziuryn, ksiądz Mirosław Magdałjuk dokonali poświęcenia tablic pamiątkowych.
«W walce o niepodległość Ukrainy zginęło 35 wojowników z gminy Dziuryń. Wyrazy współczucia rodzinom i wieczna pamięć Bohaterom. Wojna trwa 10 lat. Rosja nadal zabija, niszczy i unicestwia. Za wszystkie te zbrodnie musi ponieść odpowiedzialność!» – powiedział przewodniczący rady obwodu Wiaczesław Sokolow.
Obecni złożyli kwiaty przy Pomniku Pamięci i Chwały poległym Bohaterom i uczcili minutą ciszy wszystkich żołnierzy i cywilów, którzy zginęli z rąk rosyjskiej agresji.
Blok galeriiCzytaj także
- Wprowadzono harmonogramy wyłączeń prądu na Krymie – część miejscowości pozbawiona energii
- Rosyjski ostrzał Zaporoża 21 czerwca: dwie ofiary, w tym starsza kobieta
- Nocny ostrzał Zaporoża: zniszczony dom i ranny mieszkaniec
- Atak dronem na wieżowiec w Charkowie: uderzenie w elewację na 22. piętrze
- Od 22 czerwca surowe restrykcje na Krymie: co się zmienia?
- Ofiara śmiertelna i trzech rannych po ataku rakietowym na obwód odeski

