Atak na obwód kurski: pojawiają się zdjęcia zniszczonej techniki agresorów.
W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia zniszczonej techniki agresorów podczas walk w obwodzie kurskim. O tym informują rosyjskie media.
Zgodnie ze zdjęciami, wśród zniszczonych są: dwa czołgi T-62M, dwa KAMAZY i śmigłowiec Ka-52.
Przypomnijmy, że toczy się walki na rosyjskiej granicy na Kurszczynie. Ministerstwo Obrony Rosji przyznało później, że zbrojne starcia na terenie obwodu kurskiego trwają od godziny 8 rano.
Według Ministerstwa Obrony Rosji, do granicy rzekomo zbliżyło się 300 żołnierzy 22. Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy wspierani przez 11 czołgów i ponad 20 pojazdów opancerzonych zaatakowali graniczne jednostki Rosji w miejscowościach Nikołaje-Darino i Oleśhne. Do walki wkroczyły wojska pogranicza FSB Rosji oraz lotnictwo. Ponadto wrogi Ministerstwo Obrony ogłosiło, że rzekomo przesuwa rezerwy na Kurszczynę.
Informowano także, że rzekomo Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły „poważne przygotowania artyleryjskie” i planują „zwiększyć nacisk”, atakując w kierunkach Nikołaje-Darino - Darino i Sudi-Gogołewka.
Jak informowano, w obwodzie kurskim Rosji został zestrzelony śmigłowiec Ka-52 „Aligator”.
Czytaj także
- Fala upałów w Europie: szkoły zamknięte we Francji, temperatura sięga 43°C
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej

