Odessa zatrzymała się: tysiące mieszkańców uczciły pamięć ofiar wojny.
13.08.2025
704
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
13.08.2025
704
Dziś, 13 sierpnia, odesscy aktywiści i mieszkańcy miasta uczcili pamięć ofiar wojny poprzez akcję 'Minuta ciszy'. Na Placu Sobornym oraz w rejonie Peresypu wyszli z plakatami, aby oddać hołd ofiarom agresji zbrojnej.W centrum miasta ludzie zablokowali drogę, przypominając kierowcom o ważnej chwili ciszy. Policjanci pilnowali porządku, a ludzie trzymali w rękach plakaty z słowami pamięci.Tradycyjna akcja odbyła się także w rejonie Peresypu, gdzie mieszkańcy wyszli na ulice z żądaniem zatrzymania ruchu. Organizatorzy przypominają, że uczczenie pamięci to nasz obowiązek, ponieważ dzisiaj wojownicy oddają życie za nasz kraj.Minuta ciszy jest przeprowadzana codziennie we wszystkich miastach Ukrainy zgodnie z dekretem prezydenta, a organizatorzy wzywają wszystkich do przystąpienia co środę i sobotę. Aktywiści wkładają w tę akcję swoją duszę, aby pamięć o zmarłych nie gasła.Przypominamy, że w Odessie zatrzymywany będzie transport podczas minuty ciszy, a takie inicjatywy zyskują na popularności w całym kraju, ukazując szacunek i pamięć o tych, którzy oddali życie za Ukrainę.
Czytaj także
- Ukraina traci cierpliwość na forum ONZ – USA wzywają do natychmiastowego zawieszenia broni
- Polski Order Orła Białego wraca do Kancelarii Prezydenta po decyzji o odebraniu go Zełenskiemu
- Spokój i mądrość zamiast lustrzanych odpowiedzi. Marynowicz apeluje o rozwagę w relacjach Polski z Ukrainą
- Koniec ery Starmera? To on ma największe szanse na objęcie fotela premiera Wielkiej Brytanii
- ONZ: Ukraina domaga się zawieszenia broni, 40% rosyjskich rafinerii zniszczonych
- 600 pocisków przeciwlotniczych od Niemiec: czy USA zgodzą się na użycie Patriotów?

