Odessa zatrzymała się: tysiące mieszkańców uczciły pamięć ofiar wojny.

Odessa zatrzymała się: tysiące mieszkańców uczciły pamięć ofiar wojny
Odessa zatrzymała się: tysiące mieszkańców uczciły pamięć ofiar wojny
Dziś, 13 sierpnia, odesscy aktywiści i mieszkańcy miasta uczcili pamięć ofiar wojny poprzez akcję 'Minuta ciszy'. Na Placu Sobornym oraz w rejonie Peresypu wyszli z plakatami, aby oddać hołd ofiarom agresji zbrojnej.W centrum miasta ludzie zablokowali drogę, przypominając kierowcom o ważnej chwili ciszy. Policjanci pilnowali porządku, a ludzie trzymali w rękach plakaty z słowami pamięci.Tradycyjna akcja odbyła się także w rejonie Peresypu, gdzie mieszkańcy wyszli na ulice z żądaniem zatrzymania ruchu. Organizatorzy przypominają, że uczczenie pamięci to nasz obowiązek, ponieważ dzisiaj wojownicy oddają życie za nasz kraj.Minuta ciszy jest przeprowadzana codziennie we wszystkich miastach Ukrainy zgodnie z dekretem prezydenta, a organizatorzy wzywają wszystkich do przystąpienia co środę i sobotę. Aktywiści wkładają w tę akcję swoją duszę, aby pamięć o zmarłych nie gasła.Przypominamy, że w Odessie zatrzymywany będzie transport podczas minuty ciszy, a takie inicjatywy zyskują na popularności w całym kraju, ukazując szacunek i pamięć o tych, którzy oddali życie za Ukrainę.

Czytaj także

Reklama