Okupanci zaatakowali region Cherson bezzałogowcami: są ranni.
15.09.2024
2501
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
15.09.2024
2501
Rosyjscy okupanci zaatakowali rejon Dnieprova w Chersoniu
Dziś, 15 września, około godziny 09:00 rosyjscy okupanci zaatakowali rejon Dnieprova w Chersoniu z bezzałogowca. Ranny zostało dwóch ludzi. O tym informuje szef Wojskowej Administracji Miasta Chersonu, Roman Mroczko.
"65-letni mężczyzna ma obrażenia wywołane miną lub odłamkami. 62-letni mężczyzna odniósł rany odłamkowe. Obaj poszkodowani zostaną przebadani", - czytamy w komunikacie.
Przypomnijmy, że rosyjscy najeźdźcy wczesnym rankiem 14 września zadali cios Hurcyzowi kierowaną bombą lotniczą (GBU). W wyniku ostrzału ucierpiało garażowe osiedle. Nikt nie został ranny.
Ponadto, wczoraj wieczorem wróg przeprowadził uderzenie rakietowe w rejon Odessy. Zginęło małżeństwo: mężczyzna i kobieta w wieku 1958 i 1962 lat. Ranna została 65-letnia kobieta.
Także w nocy z 14 na 15 września Rosja ostrzelała Nikopol w obwodzie Dniepropetrowskim. Z powodu wrogich ataków ucierpiały dwie osoby.
Czytaj także
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego
- Upał do 30°C i piąty stopień zagrożenia pożarowego w obwodzie charkowskim: prognoza na 23–27 czerwca
- 22 ofiary śmiertelne nad wodą w obwodzie kijowskim od początku roku – apel służb ratunkowych
- Atak dronów na Zaporoże: dwie ofiary śmiertelne, dziewięciu rannych, w tym dziecko

