Okupanci zaatakowali region Cherson bezzałogowcami: są ranni.
15.09.2024
2497
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
15.09.2024
2497
Rosyjscy okupanci zaatakowali rejon Dnieprova w Chersoniu
Dziś, 15 września, około godziny 09:00 rosyjscy okupanci zaatakowali rejon Dnieprova w Chersoniu z bezzałogowca. Ranny zostało dwóch ludzi. O tym informuje szef Wojskowej Administracji Miasta Chersonu, Roman Mroczko.
"65-letni mężczyzna ma obrażenia wywołane miną lub odłamkami. 62-letni mężczyzna odniósł rany odłamkowe. Obaj poszkodowani zostaną przebadani", - czytamy w komunikacie.
Przypomnijmy, że rosyjscy najeźdźcy wczesnym rankiem 14 września zadali cios Hurcyzowi kierowaną bombą lotniczą (GBU). W wyniku ostrzału ucierpiało garażowe osiedle. Nikt nie został ranny.
Ponadto, wczoraj wieczorem wróg przeprowadził uderzenie rakietowe w rejon Odessy. Zginęło małżeństwo: mężczyzna i kobieta w wieku 1958 i 1962 lat. Ranna została 65-letnia kobieta.
Także w nocy z 14 na 15 września Rosja ostrzelała Nikopol w obwodzie Dniepropetrowskim. Z powodu wrogich ataków ucierpiały dwie osoby.
Czytaj także
- Krym w ogniu: uderzenia na elektrownię i siedzibę FSB, przerwy w dostawie prądu i gigantyczny korek na moście
- Prąd wraca do dwóch dzielnic stolicy: mieszkańcy poznają termin wznowienia dostaw
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek

