Okupanci ostrzelali Sumy: w mieście częściowo brak prądu (aktualizacja).
Wybuchy w Sumach spowodowały problemy z zasilaniem elektrycznym
Wieczorem w środę, 18 września, w Sumach doszło do wybuchów, które spowodowały problemy z zasilaniem elektrycznym w mieście i regionie. O tej sytuacji poinformował pełniący obowiązki burmistrza Sum, sekretarz rady miejskiej Artem Kobzar oraz telewizja publiczna "SUSiPillne".
Po ogłoszeniu alarmu powietrznego w regionie słyszalne były wybuchy.
W części Sum natychmiast po tym zabrakło oświetlenia elektrycznego. Problemy z prądem wystąpiły również w innych miejscowościach w obwodzie sumskim. Według Kobzara, obecnie ratownicy i organy ścigania szukają miejsca, gdzie doszło do wybuchów. Wezwał miejscowych mieszkańców, którzy mają informacje na ten temat, do zgłoszenia ich policji lub straży pożarnej.
Później okazało się, że o 22:03 w Sumach wszystkie obiekty wodociągów zostały wyłączone wskutek uderzenia.
«18 września o 22:03 wyłączone zostały wszystkie obiekty wodociągów. Obecnie przełączamy się na zasilanie awaryjne (z wyjątkiem pomp trzeciego podniesienia CTP). W pierwszej kolejności uruchamiamy system odwadniania. Za kilka godzin woda będzie dostarczana do miasta z obniżonym ciśnieniem», powiedział Kobzar.
Nie ma informacji o poszkodowanych ani ofiarach.
Przypomnijmy, że dostarczanie wody do Sum zostanie wstrzymane: władze zwróciły się do mieszkańców.
Czytaj także
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8

