Okupanci ostrzelali obwód Zaporoże: zginęły dwie osoby.
Rosyjscy żołnierze zaatakowali obwód Zaporoże
17 września około 22:30 rosyjscy wojskowi przeprowadzili masowy atak na obwód Zaporoże. W wyniku bombardowania społeczności Komuszewsku zginęły dwie osoby, a kolejne pięć zostały ranne. O tym poinformował główny szef obwodowej administracji wojskowej w Zaporoże, Iwan Fedorow.
«Społeczność Komuszewskа: kilka prywatnych domów i obiektów infrastrukturalnych zostało uszkodzonych. Wstępnie zginęły dwie osoby, a kolejne pięć cywilów zostało rannych. Obecnie trwa poszukiwanie osób pod gruzami», – powiedział Fedorow.
Według głównego szefa OA w Zaporożu, Ivan Fedorow, okupanci skierowali swoje działania przeciwko domom mieszkalnym i obiektom infrastrukturalnym. Obecnie trwają poszukiwania osób pod gruzami.
Eksplozje po uderzeniach w Komuszew wkrótce po wprowadzeniu alarmu powietrznego w regionie. Już o 21:25 Fedorow ostrzegał przed zagrożeniem użycia sterowanych bomb lotniczych w obwodzie Zaporoże. Dwie minuty po tym ogłosił pierwsze eksplozje. Od 21:27 do 22:20 zarejestrowano serię eksplozji w regionie.
Alarm powietrzny został zdjęty dopiero o 23:00.
Przypomnijmy, że w centrum stolicy przewrócił się radiowóz policji (wideo).
Czytaj także
- Krym w ogniu: uderzenia na elektrownię i siedzibę FSB, przerwy w dostawie prądu i gigantyczny korek na moście
- Prąd wraca do dwóch dzielnic stolicy: mieszkańcy poznają termin wznowienia dostaw
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek

