PFU przekazał pieniądze na subsydia, ulgi i zwolnienia lekarskie: co z wypłatą emerytur.
Fundusz Emerytalny opublikował raport o finansowaniu subsydiów, ulg i zwolnień lekarskich za styczeń
Serwis prasowy Funduszu Emerytalnego Ukrainy poinformował, że finansowanie emerytur za styczeń zakończono już 24 stycznia. Łącznie na wypłaty emerytur przeznaczono 61,7 miliarda UAH. Część tych środków (8,8 miliarda UAH) została zrealizowana przez AT 'Ukrposzta', a reszta (52,9 miliarda UAH) - przez upoważnione banki.
Finansowanie emerytur za styczeń zakończono już 24 stycznia. W tym czasie na wypłaty emerytur dla Ukraińców przeznaczono 61,7 miliarda UAH, w tym przez AT 'Ukrposzta' - 8,8 miliarda UAH, przez upoważnione banki - 52,9 miliarda UAH.
Finansowane były również inne rodzaje wypłat. Na wypłatę subsydiów mieszkaniowych i ulg przeznaczono 4991,9 miliona UAH, a na wypłaty ubezpieczeniowe - 2522,5 miliona UAH. Z tych środków 1374 miliony UAH zostały przeznaczone na opłatę za zwolnienia lekarskie.
- na wypłatę subsydiów mieszkaniowych i ulg - 4991,9 miliona UAH;
- na wypłaty ubezpieczeniowe - 2522,5 miliona UAH, w tym na opłatę za zwolnienia lekarskie - 1374 miliona UAH.
W styczniu udzielono również 959,3 tys. usług osobom, które zgłosiły się do organów Funduszu Emerytalnego Ukrainy.
Przypominamy, że w 2025 roku niektóre osoby otrzymają dodatki do emerytur.
Czytaj także
- Dlaczego czereśnie w Odessie kosztują nawet 200 hrywien? Gwałtowny wzrost cen owoców
- Krym bez paliwa dla cywilów – nowe restrykcje na stacjach benzynowych
- Ponad 20% rosyjskich rafinerii wyłączonych z użytku: kryzys paliwowy dotyka 53 regionów
- Ciągłe doskonalenie zawodowe to już konieczność: polskie i ukraińskie firmy szykują się na ekspansję na Zachód
- Rosyjska gospodarka wymknęła się spod kontroli – wydatki na armię sięgają 10% PKB
- Ukraińcy płacą ukryte opłaty przy wypłacie gotówki z polskich kart

