Pod Charkowem żołnierze wzięli do niewoli rosyjskiego żołnierza - wideo z przesłuchania.
09.07.2025
4111
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
09.07.2025
4111
Żołnierze brygady 'Forpost' wzięli do niewoli rosyjskiego żołnierza
Na kierunku Wołczańskim żołnierze brygady DPSU 'Forpost' złapali kolejnego rosyjskiego żołnierza z jednostek szturmowych. Poinformowała o tym Państwowa Służba Graniczna Ukrainy (DPSU) w środę, 9 lipca.
Wzięty do niewoli walczył już od dwóch lat przeciwko Ukrainie. Wcześniej uczestniczył w działaniach wojennych na kierunku zaporoskim, po czym został przerzucony do piechoty szturmowej 'Sztorm' - jednostki, która jest w szczególności uzupełniana również więźniami.
Podano, że pozycję bojową okupanta wysłano bez osłony, a jego ruchy kontrolował wrogi dron, który korygował trasę.
Inne wydarzenia na granicy
Wcześniej ukraińscy strażnicy graniczni brygady 'Hart' zniszczyli dziesięciu okupantów pod Wołczanskiem. Ponadto żołnierze ZSU zniszczyli rosyjską flagę na granicy z Czernihowem.
Podczas działań wojennych na kierunku Wołczańskim brygada 'Forpost' złapała rosyjskiego żołnierza, który brał udział w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie. Świadczy to o wzmocnieniu kontroli ukraińskich wojsk na granicy i aktywnej obronie interesów narodowych.Czytaj także
- Węgry blokują negocjacje akcesyjne Ukrainy i Mołdawii z Unią Europejską
- Były prezydent Polski apeluje, by nie oddawać relacji z Ukrainą w ręce radykałów
- Prezydent Ukrainy postawił Białorusi warunek: od tego zależy los stacji przekaźnikowych
- Kijów wzywa do sankcji, gdy Mińsk przemieszcza armię ku granicy z Ukrainą
- Mniej aktywności grup dywersyjnych na Czernihowszczyźnie – co dzieje się na granicy?
- Prezydent USA wstrzymał ustawę mieszkaniową – stawia warunek dotyczący prawa obywatelskiego

