Kierownicy kijowskich firm zostali oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy w wysokości 160 mln UAH podczas budowy Mostu Podilskiego.
W Kijowie dwóch kierowników spółek otrzymało oskarżenia o pranie ponad 160 mln UAH podczas budowy Mostu Podilskiego. Informację tę ujawniono w Biurze Prokuratora Generalnego 18 sierpnia.
W wyniku śledztwa ustalono, że w styczniu 2023 roku na konta kilku firm wpłynęło ponad 160 mln UAH od firmy-podwykonawcy budowy mostu przez Dniepr. Pieniądze otrzymano na zapłatę za prace, które faktycznie nie zostały wykonane.
Dyrektorzy tych spółek, oskarżeni o legalizację mienia uzyskanego w wyniku przestępstwa, już zostali poinformowani o podejrzeniach. Przeprowadzono przeszukania i skonfiskowano dokumentację finansowo-gospodarczą oraz środki komunikacji. Inne osoby, które mogą być związane z tymi działaniami, również są pod śledztwem.
W Kijowie prowadzone jest śledztwo w sprawie prania ponad 160 mln UAH podczas budowy Mostu Podilskiego. Dwaj kierownicy firm są podejrzewani o legalizację środków, które faktycznie nie były wydawane na realizację projektu. Sprawa jest badana przez organy ścigania, inne osoby również mogą być pociągnięte do odpowiedzialności.
Czytaj także
- Sondażowy sukces Nawrockiego: prezydent Polski wyprzedza Hołownię, a w tle odebranie orderu Zełenskiemu
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie

