W Polsce otworzy się nowe centrum szkoleniowe dla ukraińskich żołnierzy: szczegóły.
Oboz szkoleniowy dla ukraińskich żołnierzy w Polsce zostanie otwarty 1 września
Jak informuje FREEДOM: Na południu Polski od pierwszego września rozpocznie się drugi co do wielkości oboz szkoleniowy dla ukraińskich i polskich żołnierzy. Zbudowany dzięki wsparciu krajów NATO i Norwegii, o tym poinformował minister obrony Polski Władysław Kosiniak-Kamysz w mediach społecznościowych, przekazuje FREEДOM.
„To nasza filozofia - chcemy pomagać Ukrainie na polskim terytorium. To partnerstwo z Norwegią przynosi pozytywne wyniki. Prace przebiegają pełną parą; wszystko będzie zakończone 1 września tego roku, a pierwszy kurs szkoleniowy ukraińskich żołnierzy rozpocznie się tutaj, na polskim terytorium. Oczywiście, to nie jest pierwszy kurs, ponieważ szkolenie trwa już od wielu miesięcy, ale to pierwszy kurs w tym obozie, zbudowany wspólnie z naszymi norweskimi sojusznikami,” - powiedział szef polskiego ministerstwa obrony.
Przypominamy, że we wrześniu w Polsce odbędą się wielkie ćwiczenia wojskowe pod kodową nazwą Iron Defender („Żelazny obrońca”), w których weźmie udział około 34 tysiące żołnierzy z Polski i krajów NATO.
Polska utrzymuje stabilne przyjazne stosunki i partnerstwo z Ukrainą - podkreślił Szmyhal po rozmowie z Kosiniak-Kamyszem.
Polska i Norwegia wspólnie budują polsko-ukraiński oboz szkoleniowy dla żołnierzy, który stanie się platformą przygotowawczą dla ukraińskich żołnierzy. To kolejny krok w umacnianiu współpracy obronnej między Ukrainą a jej zachodnimi partnerami.Czytaj także
- Sondażowy sukces Nawrockiego: prezydent Polski wyprzedza Hołownię, a w tle odebranie orderu Zełenskiemu
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie

