Ponad 200 rakiet i tyleż samo dronów: Ukrenegro pokazało skutki uderzeń Rosji w obiekty energetyczne.
Firma Ukrenegro po raz pierwszy pokazała skutki ostatnich ataków na system energetyczny Rosji. Z danych firmy wynika, że podczas dwóch ostatnich ataków w listopadzie użyto ponad 200 rakiet i około tyleż samo bezzałogowych statków powietrznych.
Ukrenegro podkreśliło, że te ataki mają na celu nie tylko zatrzymanie dostaw energii elektrycznej i ogrzewania, ale także wywołanie rozpaczy i beznadziei.
'Wróg próbuje zniszczyć ukraiński system energetyczny, wydając mnóstwo rakiet i dronów. Po każdym ataku natychmiast przystępujemy do odbudowy. Zapas sprzętu, o którym mówiliśmy, okazał się właściwą decyzją. Chociaż nie zawsze można szybko przywrócić wszystko z powodu dużych uszkodzeń. Ale poświęcenie naszych energetyków rzeczywiście imponuje. Dziękujemy każdemu, kto pracuje pod zagrożeniem ostrzału', - zauważył Ołeksij Brecht, p.o. przewodniczącego zarządu Ukrenegro.
Obecnie ukraiński system energetyczny ponownie odbudowuje się po dwóch atakach. Ukrenegro wzywa obywateli do oszczędnego korzystania z energii elektrycznej, aby przyspieszyć prace odbudowlane i zmniejszyć konieczność wymuszonych wyłączeń.
Wcześniej firma poinformowała o pilnym zwiększeniu liczby wyłączeń z powodu uszkodzenia obiektów energetycznych.
Czytaj także
- Rosyjska gospodarka ostro hamuje: PKB spada, a wydatki na armię poszybowały o 40%
- Ustawa o rezerwach ropy naftowej nadal obowiązuje – jakie reguły obowiązują w czasie wojny
- Ceny jajek w sklepach w Ukrainie spadają: ile teraz zapłacisz?
- Mieszkańcy Odessy zapłacą więcej za śmieci – stawki sięgają już ponad 30 hrywien na osobę
- Ponad 13 tys. firm założonych przez Ukraińców w Polsce – jaki miało to wpływ na gospodarkę
- Rosja traci 25% produkcji benzyny przez ukraińskie ataki – kolejki i brak paliwa

