Siły powietrzne raportują zestrzelone cele podczas nocnego ataku ze strony Federacji Rosyjskiej.
W nocy 14 sierpnia 2024 roku rosyjscy okupanci przeprowadzili atak na Ukrainę przy użyciu rakiet i dronów. Dowódca Sił Powietrznych Mikołaj Oleśczuk poinformował, że udało się zestrzelić 17 "Shahedów".
Zauważono, że okupanci wystrzelili dwie naprowadzane rakiety lotnicze X-59/69 z przestrzeni powietrznej obwodu biełgorodzkiego oraz 23 uderzeniowe drony typu "Shahed" z terenów Czud, Krym, Jiejsk i Kursk.
Mobilne grupy ogniowe Sił Obrony, lotnictwo, jednostki rakiet przeciwlotniczych oraz środki walki radioelektronicznej zestrzeliły 17 wrogich dronów w różnych regionach: mikołajowskim, czerkaskim, kirowohradzkim, kijowskim, zaporożskim, sumskim, charkowskim i żytomierskim.
Przypomnijmy, że w nocy z 14 na 15 sierpnia w Kijowie i niektórych regionach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny z powodu zagrożenia ze strony dronów.
Jak wiadomo, ukraińskie siły niedawno odbudowały swoje pozycje na południe od Sywerska i zbliżyły się do Spyrnego. Siły Zbrojne Ukrainy również nieznacznie przedłużyły swoje pozycje na zachodzie obwodu zaporoskiego.
Należy zauważyć, że myśliwiec Sił Powietrznych Ukrainy po raz pierwszy zaatakował pozycje Rosjan w obwodzie kurskim. Ukraiński Su-27 uderzył w punkt dowodzenia Rosjan w osiedlu Tiokino, leżącym kilka kilometrów na północ od linii frontu.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

