Rosja po raz pierwszy użyła nowych bomb na obszarze Sumy: szczegóły.
09.08.2024
2755
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
09.08.2024
2755
Zastosowanie nowych pocisków z silnikiem na obszarze obwodu sumskiego
Dzisiaj, 9 sierpnia, po raz pierwszy na terenie obwodu sumskiego zarejestrowano użycie nowych bomb z silnikiem, które są zdolne do lotu na większą odległość niż zwykłe KAB-y. O tym poinformował szef OVA w Sumach Vladimir Artiuk w programie telewizyjnym.
Szef OVA zauważa, że tylko tego dnia Rosja przeprowadziła 24 rakiety, z których 11 to nowe pociski.
„Dzisiaj przez cały dzień od 07:30 do tej chwili wykonano 24 wystrzały takich rakiet, ale zauważamy zmianę pewnych pocisków. Wcześniej były to zwykłe KAB-y, które planowały i uderzały w miejscowości i obiekty infrastruktury. Teraz pojawiły się nowe pociski – planujące. Są one takie same jak KAB-y, ale mają silnik i lecą znacznie dalej o połowę i dokładniej. 11 z nich zostało wystrzelonych” – czytamy w oświadczeniu.
Przypomnijmy, że na obszarze Sumy ogłoszono ewakuację miejscowej ludności z 23 miejscowości pięciu gmin rejonu sumskiego. Dotyczy to 10-kilometrowej strefy przygranicznej.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

