Rosja posuwa się naprzód w Nowym Jorku: trwają ciężkie walki.
W miasteczku Nowy Jork w obwodzie donieckim wojska rosyjskie kontynuują swoje postępy, co prowadzi do pogorszenia sytuacji taktycznej. Potwierdza to mapa DeepState.
Zdaniem analityków w sieci pojawiły się nagrania wideo, na których widać rosyjską flagę zawieszoną nad budynkiem szkoły internatu nr 38. Zdarzyło się to w północno-zachodniej części miasteczka. Powyższe nagrania świadczą o pogorszeniu sytuacji w miejscowości.
Według rosyjskiego propagandysty Władimira Sołowjowa, Nowy Jork jest całkowicie pod kontrolą rosyjskich okupantów. Jego zdanie opiera się na fakcie, że flaga Rosji została umieszczona na jednej z lokalnych szkół.
Wcześniej armia rosyjska zdobyła również miasteczko Wesołe, położone w obwodzie donieckim w pobliżu Hrozivki, w rejonie Pokrowskim.
Według sztabu generalnego, rosyjscy najeźdźcy aktywnie działają na kierunkach Pokrowskim i Torieckim. Od początku doby odnotowano 108 starć bojowych.
Czytaj także
- Ataki na Charkowszczyznę: 6 ofiar śmiertelnych i 90 rannych po ostrzałach 74 miejscowości
- Sześć bomb lotniczych na Sumy: kierowca trolejbusu w stanie krytycznym po ataku Rosji
- Fala upałów w Europie: szkoły zamknięte we Francji, temperatura sięga 43°C
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie

