Rosyjscy w okupowanym obwodzie donieckim wprowadzają prowizję za opłaty komunalne.
17.09.2024
1951
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
17.09.2024
1951
Poczta "Donbasu" wprowadza prowizję od opłat komunalnych
Od 1 października poczta "Donbasu" będzie pobierać prowizję przy dokonywaniu opłat za usługi komunalne. Mieszkańcy okupowanych terenów będą musieli płacić o 1,5% więcej, nawet za usługi, które nie są faktycznie świadczone. Informację tę przekazał Centrum Narodowego Oporu.
Ponadto, prowizja musi wynosić co najmniej 20 rosyjskich pieniążków. Co skłoniło okupantów do wprowadzenia takiego ulepszenia, nie jest jasne.
W Centrum Narodowego Oporu zauważa się, że takie "nowości" są kolejnym przykładem pazerności okupantów. Jednocześnie w wielu rejonach Doniecka, jak wcześniej, brakuje zaopatrzenia w wodę, ale rachunki za opłaty nadal napływają.
CNO apeluje do obywateli o pomaganie w wykrywaniu kolaborantów i przekazywanie informacji o działaniach wroga.
Przypomnijmy, że okupanci ostrzelali Konotop dronami-kamikaze.
Czytaj także
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8

