Siły systemów bezzałogowych zniszczyły bliski rzeczce Sejm rzadki rosyjski urząd inżynieryjny.
13.09.2024
2780
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
13.09.2024
2780
Operatorzy batalionu systemów bezzałogowych "Raid" oraz oddzielnego batalionu desantowego i szturmowego "Shmel" Sił bezzałogowych zbrojów Ukrainy zniszczyli w pobliżu rzeki Sejm rosyjski najnowszy system zdalnego minowania "Zemledelie". O tym poinformowały Siły systemów bezzałogowych na Telegramie i opublikowały odpowiednią wideo.
"Operatorzy 413 oddzielnego batalionu BpS "Raid" SBS we współpracy ze skoncentrowanym oddziałem BpS 78 DShBP "Shmel" w okolicy mostowego przejścia wroga na rzece Sejm zniszczyli rzadki, najnowszy system zdalnego minowania "Zemledelie", - czytamy w komunikacie.
...Czytaj także
- Nocny atak Rosji: Zełenski ujawnia ofiary śmiertelne wśród dzieci i dorosłych
- Zełenski potwierdza ataki na Rosję: cele oddalone o ponad 2000 km
- Rosjanie nasilili szturmy na wschodzie Ukrainy – 16 ataków w ciągu doby, ale ukraińska armia utrzymuje pozycje
- Polska polityk apeluje o rozmowy z Ukrainą po odebraniu Złotego Orderu Orła Białego Zełenskiemu
- Waszyngton otwiera drzwi: Zełenski mówi o zgodzie na produkcję Patriotów w Ukrainie
- Kijów wskaże europejskiego negocjatora do rozmów z Moskwą – nowe ustalenia ze szczytu Rady Europejskiej

