W Obwodzie Odeskim urzędnik zorganizował zrzut toksycznych odpadów: straty wyniosły 23 mln UAH.
W obwodzie Odeskim urzędnik pozwolił na zrzut niebezpiecznych odpadów na wysypisko, co doprowadziło do znacznych strat dla ekologii. Jednak został ujawniony, a prokuratura otworzyła postępowanie karne, donosi Odeska Prokuratura Obwodowa.
Szczegóły sprawy
Urzędnik jednej z gmin pozwolił morskiej firmie agencyjnej na wylewanie niebezpiecznych cieczy na wysypisko bez niezbędnych licencji i oceny wpływu na środowisko. Te ciecze zawierały wysoką koncentrację produktów naftowych i powstawały w wyniku czyszczenia ładowni statków z ropą. Nielegalnie wywożono je z portu i przewożono na wysypisko w celu dalszej utylizacji. Z danych inspekcji ekologicznej wynika, że straty dla środowiska przekraczają 23 mln UAH.
Jakie grozi karanie
Osoba będąca przedmiotem sprawy została poinformowana o podejrzeniu naruszenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa ekologicznego, co może prowadzić do poważnych konsekwencji. Zgodnie z tymi artykułami Kodeksu karnego Ukrainy grozi mu od 5 do 10 lat więzienia.
Przypomnijmy, że niedawno zatrzymano deputowanego, który zorganizował ten schemat, a także żołnierza w Obwodzie Odeskim.
W obwodzie Odeskim wykryto przypadek nielegalnego wylewania niebezpiecznych cieczy na wysypisko, co doprowadziło do poważnych strat dla środowiska. Urzędnik, który pozwolił na tę działalność, stał się osobą w postępowaniu karnym za naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa ekologicznego, grozi mu do 10 lat więzienia. Razem z nim zatrzymano organizatorów tego schematu – deputowanego oraz żołnierza.
Czytaj także
- Szef MSZ Rosji porównuje Zełenskiego do Hitlera. Ostre słowa Ławrowa na forum dyplomatycznym
- Tylko rok w rejestrze skorumpowanych? Rządowy projekt ustawy nr 15346 zmienia zasady przechowywania danych
- Agent rosyjski zatrzymany w Kijowie. Planował zabić oficera wywiadu za 100 tys. dolarów
- Szef unijnej dyplomacji obronnej: Ukraiński przemysł zbrojeniowy nie ma sobie równych na świecie
- Prawie 5 milionów grywien: Sąd skonfiskował majątek byłego wiceszefa Kijowskiej Administracji Miejskiej
- Ukradli szpital w Kijowie wart 300 milionów: SBU i DBR namierzyły Sivkovicha

