Nocą w Czernihowie spadła rakieta.
W nocy z 22 na 23 sierpnia rosyjska rakieta spadła podczas ataku Federacji Rosyjskiej na Czernihowszczyźnie. Według przewodniczącego OVA Igora Taburca, nie ma poszkodowanych.
Według wstępnych informacji, rakieta spadła na otwartą przestrzeń w granicach centrum obwodu. W wyniku tego zapaliło się przechowywane tam drewno. Pożar szybko ugaszono. Także pobliskie budynki prywatnych przedsiębiorstw zostały uszkodzone odłamkami, rozbite okna w sklepie i kilka samochodów.
W rejonie czernihowskim zniszczony został kolejny „szahid”, lecz bez konsekwencji. Obecnie dochodzi do badań tej przestrzeni.
Ogłoszono alarm lotniczy w różnych regionach Ukrainy
W nocy z 22 na 23 sierpnia w kilku regionach Ukrainy ogłoszono alarm lotniczy. Według Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy, okupanci wystrzelili 16 „szahidów” i dwie balistyczne rakiety typu „Iskander-M” lub KN-23.
Przypomnijmy, że w obwodzie czernihowskim, podczas ogłoszonego alarmu lotniczego, miejscowi mieszkańcy zgłosili dźwięki wybuchów.
Także w nocy z 22 na 23 sierpnia w stolicy zabrzmiał alarm lotniczy z powodu zagrożenia rakietami z północy.
Czytaj także
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego
- Upał do 30°C i piąty stopień zagrożenia pożarowego w obwodzie charkowskim: prognoza na 23–27 czerwca

