Rosyjscy żołnierze otrzymali rozkaz stracenia jeńców: przechwycona GUR.

Rosyjscy żołnierze otrzymali rozkaz stracenia jeńców: przechwycona GUR
Rosyjscy żołnierze otrzymali rozkaz stracenia jeńców: przechwycona GUR

Ukraiński wywiad wojskowy ujawnili nowe przechwycenie radiowe rosyjskich żołnierzy. Te nagrania świadczą o celowej polityce stracenia jeńców ukraińskich wojskowych.

Okupanci stracają jeńców ukraińskich

W nagraniu, zrobionym na kierunku Nowopawiłowskym, dowódca oddziału armii RF otwarcie nakazuje zabijać tych, którzy się poddają:

'Niech krzyczą, żeby się poddawali... niech się poddają, rozumiesz mnie? Jednego wezmą do niewoli, pozostali, jeśli będą się poddawać - zlikwidować.'

W GUR podkreślają, że ten rozkaz jest bezpośrednim naruszeniem międzynarodowego prawa humanitarnego oraz Konwencji Genewskich, które gwarantują ochronę jeńców wojennych.

'Za każdy zbrodnię popełnioną przeciwko ukraińskiemu narodowi nastąpi sprawiedliwa odpłata', - dodali w komunikacie.

Wcześniej rosyjscy okupanci zastrzelili bezbronnego jeńca wojennego Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie Donieckim.

Przypominamy, że wcześniej w GUR poinformowano o ponad 150 przypadkach stracenia jeńców ukraińskich obrońców, które dokonali Rosjanie. Te zbrodnie są celową polityką ze strony kierownictwa kraju-agresora.

Każdy nowy przypadek stracenia jeńców ukraińskich wojskowych tylko potwierdza okrucieństwo i bezwzględność okupantów, którzy naruszają międzynarodowe prawo humanitarne oraz normy Konwencji Genewskich. Ta sytuacja świadczy o konieczności zaangażowania społeczności międzynarodowej w celu zaprzestania naruszeń praw człowieka na okupowanych terytoriach Ukrainy.


Czytaj także

Reklama