W Kyivstar powiedzieli, kiedy będą mogli zapewnić 10 godzin łączności bez prądu.
Kyivstar planuje dłużej działać przy braku energii elektrycznej
Operator mobilny 'Kyivstar' zamierza wydłużyć czas działania sieci do 10 godzin podczas odłączenia energii elektrycznej. O tym poinformował dyrektor generalny firmy, Ołeksandr Komarow. Obecnie sieć może działać tylko 4 godziny w warunkach braku zasilania, ale do połowy 2025 roku ten czas zwiększy się do 10 godzin.
Firma planuje również wymienić źródła zasilania awaryjnego w sieci internetu stacjonarnego, wymienić około 90 tysięcy urządzeń. Już teraz 'Kyivstar' zbudował 1,5 tysiąca stacji bazowych do ciągłej pracy w paśmie 2100 MHz i planuje zbudować 2,3 tysiąca stacji bazowych.
Realizację planów utrudniają inflacja, wzrost cen metali, brak zasobów roboczych oraz problemy z poruszaniem się po terytorium Ukrainy. Niemniej jednak dyrektor generalny 'Kyivstar' zauważył, że procesy związane z państwem przyspieszyły. Przypomnijmy, że 'Kyivstar', razem z Vodafone i Lifecell, przy wsparciu rządu, uruchomił nową funkcję łączności.
Czytaj także
- Dlaczego czereśnie w Odessie kosztują nawet 200 hrywien? Gwałtowny wzrost cen owoców
- Krym bez paliwa dla cywilów – nowe restrykcje na stacjach benzynowych
- Ponad 20% rosyjskich rafinerii wyłączonych z użytku: kryzys paliwowy dotyka 53 regionów
- Ciągłe doskonalenie zawodowe to już konieczność: polskie i ukraińskie firmy szykują się na ekspansję na Zachód
- Rosyjska gospodarka wymknęła się spod kontroli – wydatki na armię sięgają 10% PKB
- Ukraińcy płacą ukryte opłaty przy wypłacie gotówki z polskich kart

