Rosyjski okupant uciekł do chorej żony: dzieci zabrano, a jego przywrócono na front.
15.08.2025
693
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
15.08.2025
693
Rosyjski okupant postanowił opuścić jednostkę wojskową z powodu śmierci chorej żony. Po jej śmierci ponownie wzięto go do sił zbrojnych, a dzieci oddano pod opiekę państwową.Rosjanin, który został zmobilizowany w 2022 roku, stracił całą swoją rodzinę. Nie pozwolono mu na urlop, gdy jego żona była w szpitalu z marskością wątroby, a po jej śmierci dobrowolnie opuścił jednostkę.Po śmierci żony w 2025 roku okupanta aresztowano i odesłano z powrotem do służby wojskowej, pozbawiając go dzieci. Nawet status 'bohatera SVO' nie pomógł w tej sytuacji, a dzieci zostały oddane pod opiekę, co może prowadzić do ich adopcji.
Czytaj także
- Prezydent Polski cofa Order Orła Białego Zełenskiemu – ukraińscy politycy masowo zwracają odznaczenia
- Wznowiono proces mordercy byłego przewodniczącego Rady Najwyższej. Wdowa domaga się wyłączenia mediów z pokazu nagrań z miejsca zbrodni
- Próba zamachu w Kijowie udaremniona – w rękach służb marketingowiec i dezerter z wojska
- Nowe ofiary rosyjskich ataków – wystąpienie Zełenskiego w Dniu Żałoby
- Prezydent USA: Teheran godzi się na szeroko zakrojone kontrole zbrojeń w zamian za gwarancje atomowe
- Podejście Trumpa wobec Iranu: błędne kalkulacje i ryzyko wydatków rzędu bilionów dolarów

