We Włodzimierzu otwarto unikalną wystawę poświęconą Dniu Obrońców Ukrainy.
We Włodzimierzu otworzono wystawę "Państwo. Armia. Pamięć"
We Włodzimierzu odbyło się otwarcie wystawy "Państwo. Armia. Pamięć", poświęconej Dniu Obrońców Ukrainy. Organizatorem wydarzenia był Muzeum Włodzimierza. Wystawę odwiedzili mieszkańcy miasta, naukowcy, żołnierze oraz krewni poległych obrońców Ukrainy. Ekspozycja obejmuje osobiste przedmioty poległych bojowników i dokumenty tamtego czasu.
Celem wystawy jest pokazanie kontynuacji tradycji państwotwórczych i wojskowych Ukrainy, a także podkreślenie związku między przeszłością a teraźniejszością. Ekspozycja jest podzielona na trzy części tematyczne: "Państwo", "Armia" i "Pamięć".
Podczas otwarcia obecni byli mecenasowie, którzy wspierali inicjatywę zbierania artefaktów na wystawę. Zaznaczyli oni ważność zachowania historycznych zabytków oraz wsparcie dla muzeów.
Na wydarzeniu byli obecni krewni poległego bojownika Wiaczesława Załewskiego. Był on rekonstruktor Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej i służył w Narodowej Gwardii Ukrainy. Poległ wykonując zadanie bojowe. Jego matka przekazała osobiste rzeczy do Muzeum Włodzimierza.
Wystawa potrwa do 14 października i jest otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. Wstęp wolny.
Czytaj także
- Rosyjski dron uderzył w Zaporoże: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Wprowadzono harmonogramy wyłączeń prądu na Krymie – część miejscowości pozbawiona energii
- Rosyjski ostrzał Zaporoża 21 czerwca: dwie ofiary, w tym starsza kobieta
- Nocny ostrzał Zaporoża: zniszczony dom i ranny mieszkaniec
- Atak dronem na wieżowiec w Charkowie: uderzenie w elewację na 22. piętrze
- Od 22 czerwca surowe restrykcje na Krymie: co się zmienia?

