Uderzenie balistyczne w Odessę: władze podały, gdzie celował wróg.
Dzisiejszego wieczoru, 14 sierpnia, Odessę zaatakowano pociskiem balistycznym. O tym poinformował szef Administracji Obwodowej Ołeksandr Kiper.
«Celem agresora stała się portowa infrastruktura cywilna. Jedna osoba, kierowca cysterny zbożowej, została ranna», – czytamy w komunikacie.
Ranny kierowca znajduje się teraz w szpitalu w średnim stanie ciężkości. Strażnicy prawa odnotowują skutki tego nowego przestępstwa.
Tego wieczoru Rosja przeprowadziła atak rakietowy na Odessę. O tym poinformował przedstawiciel Ukraińskiej Armii Ochotniczej «Południe» Serhij Bracczuk. Według jego słów, rakieta «Iskander-M» została wystrzelona z terytorium okupowanego Krymu. Odpowiednie służby już pracują na miejscu eksplozji. «Możemy potwierdzić, że wróg faktycznie zaatakował Odessę z terytorium czasowo okupowanego Krymu. Według wstępnych danych, rakieta «Iskander-M» została użyta do tego ataku. Jest trafienie. Odpowiednie służby dotarły na miejsce zdarzenia», powiedział Bracczuk.
Dodał również, że szczegóły będą znane później. Obecnie nie wiadomo, czy są jeszcze inne ofiary. Wcześniej informowano, że w środowy wieczór, 14 sierpnia, doszło do eksplozji w Odessie. W regionie ogłoszono alarm powietrzny.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

