Ukraina otworzy nowe konsulaty w dwóch krajach Europy.
21.09.2024
2661
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
21.09.2024
2661
Ukraina planuje otworzyć nowe konsulaty na Słowacji i w Rumunii
Ukraińskie MSZ ogłosiło zamiar poszerzenia obecności konsularnej w sąsiednich krajach. Konkretnie chodzi o Słowację i Rumunię.
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Andrij Sybiga planuje otworzyć nowe placówki konsularne, aby chronić prawa i interesy ukraińskich obywateli.
„To rozszerzenie jest częścią szerszej strategii pogłębiania współpracy z naszymi europejskimi sąsiadami. Słowackie i rumuńskie partnerzy nie tylko wspierają Ukrainę w jej walce o suwerenność, ale także są gotowi aktywnie uczestniczyć w procesie odbudowy naszego kraju po wojnie” – zaznaczono w MSZ.
Czytaj także
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8
- Atak balistyczny na Odesszczyznę: jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne
- Prawie 900 uderzeń na Zaporoże i Sumy: są ofiary śmiertelne i ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału

