Odesa uhonorowała zmarłych bohaterów: jak przebiegła akcja Minuta ciszy.

Odesa uhonorowała zmarłych bohaterów: jak przebiegła akcja Minuta ciszy
Odesa uhonorowała zmarłych bohaterów: jak przebiegła akcja Minuta ciszy

Akcja 'Minuta ciszy' w Odesie

Dziś, 9 sierpnia, w Odessie odbyła się akcja 'Minuta ciszy' przy dworcu kolejowym i w dzielnicy Peresyp. Uczestnicy zatrzymywali się, aby uczcić pamięć tych, którzy zginęli w wojnie z Rosją. Trzymali flagi, portrety oraz plakaty na cześć wojowników, którzy oddali swoje życie za niezależność.

O tym informowali dziennikarzy Nowiny.LIVE organizatorzy akcji 'Minuta ciszy'.

Rodziny żołnierzy i lokalni mieszkańcy ustawili się z plakatami przed wejściem do dworca kolejowego oraz na skrzyżowaniu ulic Akademika Sacharowa i Jarosława Baisa w dzielnicy Peresyp miasta. Głównym celem akcji jest przypomnienie, że nasi wojskowi codziennie oddają swoje życie za niezależność na froncie.

Co wiadomo o minucie ciszy na Ukrainie

Codzienna minuta ciszy jest ogólnokrajową tradycją, wprowadzoną w marcu 2022 roku dekretem prezydenta. Każdego ranka o 9:00 ludzie w całym kraju zatrzymują się, aby uczcić pamięć tych, którzy zginęli w wojnie o niezależność i wolność Ukrainy.

Przypominamy, że niedawno w Odesie również odbyła się akcja na rzecz wojskowych więźniów i zaginionych. Również wiadomo, że wolontariusze domagali się przekazania jednego jenota na leczenie obok jednego z centrów handlowych miasta.

Przeprowadzona akcja 'Minuta ciszy' w Odesie jest częścią ogólnoukraińskiej inicjatywy upamiętniającej poległych w wojnie. Ukraińcy regularnie okazują wsparcie i szacunek dla wojowników, oddanych ochronie kraju.

Czytaj także

Reklama