Odesa zwiększa liczbę urzędników: gdzie pojawią się nowe stanowiska i ile ich będzie.

Odesa zwiększa liczbę urzędników: gdzie pojawią się nowe stanowiska i ile ich będzie
Odesa zwiększa liczbę urzędników: gdzie pojawią się nowe stanowiska i ile ich będzie
Od połowy sierpnia liczba urzędników w miejskiej radzie i jej strukturach oficjalnie wzrośnie. Liczba stanowisk wzrośnie do 2268 osób, chociaż jeszcze w ubiegłym roku było ich mniej. Nowe etaty dodawane są zarówno w departamentach, jak i w administracjach rejonowych.

W Odessie będzie więcej urzędników. O tym mówi zarządzenie przewodniczącego miasta Odessy Hennadija Truchanova, opublikowane na stronie miasta.

Zgodnie z nowym zarządzeniem burmistrza, liczba pracowników w miejskiej radzie i jej organach wykonawczych zwiększy się o 11 osób - z 2257 do 2268. Dla porównania w 2024 roku w strukturach pracowało 2092 osoby, a jeszcze w 2017 roku - tylko 1728. Zmiany wejdą w życie 15 sierpnia 2025 roku.

Gdzie pojawią się nowe stanowiska

Nowe stanowiska pojawią się w następujących pododdziałach:

  • Departament współpracy międzynarodowej, kultury i marketingu - z 54 do 58 pracowników;
  • Administracja ochrony inżynieryjnej terytorium miasta i rozwoju wybrzeża - z 13 do 17;
  • Administracja rejonowa Kijowska - z 64 do 66;
  • Administracja rejonowa Persyjskiego - z 65 do 66.

Również liczba rezerwowych etatów zostanie zmniejszona - z 43 do 32. To znaczy, że część rezerwy po prostu zostanie przekształcona w nowe stanowiska.

Zgodnie z zarządzeniem, wszyscy kierownicy pododdziałów muszą zaktualizować swoje plany etatowe i uzgodnić je z działem kadr oraz departamentem finansów. Wykonanie zarządzenia będzie kontrolował zastępca burmistrza Walerij Silin.

Po opublikowaniu zarządzenia przewodniczącego miasta Odessy liczba urzędników w miejskim zarządzie i jego strukturach wzrośnie, co świadczy o rozszerzeniu możliwości administracyjnych i zwiększeniu roli władzy miejskiej w rozwoju miasta.

Czytaj także

Reklama