W Rosji nauczycieli zmuszają do pracy za darmo: milionowe kary za zwolnienia lekarskie.

W Rosji nauczycieli zmuszają do pracy za darmo: milionowe kary za zwolnienia lekarskie
W Rosji nauczycieli zmuszają do pracy za darmo: milionowe kary za zwolnienia lekarskie
Uczestników programu dla wiejskich nauczycieli w Federacji Rosyjskiej przewidywalnie oszukano. Wymaga się od nich pracy za darmo za zwolnienia lekarskie lub zapłaty państwu milionu hrywien.

O tym poinformowały rosyjskie media.

Problemy ze zwolnieniami lekarskimi nauczycieli w Rosji

W obwodzie irkuckim Federacji Rosyjskiej wiejscy nauczyciele, którzy pracowali w szkołach na podstawie pięcioletnich kontraktów, otrzymali nieprzyjemną niespodziankę od władz.

Faktycznie stracili pieniądze za zwolnienia lekarskie. Formalnie nakazano im odpracować dni, gdy byli na zwolnieniach lekarskich, bez wynagrodzenia.

Milion od lekarzy

Jeśli nauczyciele odmówią wykonania tego żądania, obiecano im ściągnąć milion rubli, który przyznano im w 2020 roku, podczas rozpoczęcia programu kontraktowego pod nazwą 'Wiejski nauczyciel'.

Nauczyciele po tej groźbie zaczęli masowo odchodzić z pracy. Poza tym złożyli skargi w różnych instytucjach - w tym w lokalnej prokuraturze, Komitecie Śledczym, a nawet zwrócili się do biura prezydenta.

Przypomnijmy, wcześniej pisaliśmy o tym, że Władimir Putin kłamie Rosjan na temat rzeczywistego stanu gospodarki Rosji. Dodajmy, informowaliśmy także o tym, że gospodarka Rosji pęka w szwach z powodu wojny na Ukrainie.

Uczestników programu dla wiejskich nauczycieli w Federacji Rosyjskiej oszukano, wymagając, aby pracowali za darmo za zwolnienia lekarskie lub zapłacili dużą sumę pieniędzy. Nauczyciele, po dużym zagrożeniu, zaczęli odchodzić z pracy i zwracać się do organów ścigania o pomoc.


Czytaj także

Reklama