Wyłączenie prądu: jak będą działać grafiki 17 września.
Zastosowanie środków ograniczających zużycie energii elektrycznej jutro, 17 września, nie jest przewidziane. O tym poinformowała służba prasowa DTEK.
Zgodnie z informacją od "Ukrenergo", jutro nie powinny mieć miejsca żadne przerwy w dostawie prądu - można przeczytać w wiadomości.
Przypomnijmy, że w ciągu dnia 16 września nie planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej. Niezbędne jest jednak oszczędne korzystanie z prądu od 16:00 do 22:00. Z powodu ostrzałów i niekorzystnych warunków pogodowych 664 miejscowości w różnych regionach pozostaje bez prądu.
Jak donoszą, w związku z odwołaniem grafików godzinowych odłączeń od 9 września poziom zużycia energii elektrycznej w Ukrainie rośnie.
Z kolei Agencja Państwowa ds. Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury rozpoczęła budowę trzeciego poziomu pasywnej ochrony na stacjach NEK "Ukrenergo", ale międzynarodowi partnerzy nie uważają za uzasadnione finansowanie tak drogiego projektu przed przeprowadzeniem testów tej technologii.
Ponadto Komisja Europejska pracuje nad zwiększeniem maksymalnej wielkości dostaw energii elektrycznej do Ukrainy.
Jak donosił były szef "Ukrenergo" Władimir Kudrycki, obiekty energetyczne Ukrainy będą miały trzy poziomy ochrony w postaci inżynieryjnych wzmocnień na wypadek ataków rosyjskich.
Czytaj także
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8

