Wyłączenie prądu: jak będą działać grafiki 24 września.
Jutro, 24 września, nie planuje się żadnych działań w celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej. O tym informuje "Ukrenergo".
"Korzystanie z mocnych urządzeń elektrycznych lepiej w godzinach dziennych – od 10:00 do 16:00. Prosimy o oszczędne zużycie energii elektrycznej od 16:00 do 22:00" – czytamy w komunikacie.
Rząd twierdzi, że do końca października i w listopadzie nie będzie problemów z dostawą energii w Ukrainie. Liczą także na to, że zima będzie prawie bez wyłączeń, podobnie jak w ubiegłym roku.
Państwowe agencja ds. odbudowy i rozwoju infrastruktury rozpoczęła budowę trzeciego poziomu pasywnej ochrony na stacjach niskonegowych "Ukrenergo", ale międzynarodowi partnerzy nie widzą sensu finansowania takiego drogiego projektu przed przeprowadzeniem testów tej technologii. Wcześniej były prezes „Ukrenergo” Wołodymyr Kudrycki ogłosił, że obiekty energetyczne Ukrainy będą miały trzy poziomy ochrony w postaci wzmocnień inżynieryjnych na wypadek ataków rosyjskich.
Komisja Europejska pracuje także nad zwiększeniem maksymalnej ilości dostaw energii elektrycznej do Ukrainy.
Misja ONZ ds. monitorowania przestrzegania praw człowieka na Ukrainie (MMPCHU) przewiduje, że tej zimy Ukraińcy będą musieli liczyć się z wyłączeniami prądu trwającymi od czterech do 18 godzin dziennie.
Czytaj także
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8
- Atak balistyczny na Odesszczyznę: jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne
- Prawie 900 uderzeń na Zaporoże i Sumy: są ofiary śmiertelne i ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału
- Rosyjski dron uderzył w Zaporoże: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Wprowadzono harmonogramy wyłączeń prądu na Krymie – część miejscowości pozbawiona energii
- Rosyjski ostrzał Zaporoża 21 czerwca: dwie ofiary, w tym starsza kobieta

