Wyłączenie prądu: trudny tydzień dla Ukraińców.
Grafiki wyłączeń prądu wracają na Ukrainie na cały kolejny tydzień
Szef „Ukrenergo” Włodzimierz Kudricki poinformował, że grafiki wyłączeń prądu wrócą na cały kolejny tydzień. Poinformował o tym w swoim nagraniu wideo.
Rozpoczynając od poniedziałku 19 sierpnia, na Ukrainie będą obowiązywać grafiki wyłączeń prądu z powodu deficytu w systemie energetycznym. Jest to związane z zwiększeniem zużycia energii elektrycznej z powodu powrotu upałów. Jutro między 17:00 a 21:00 dojdzie do wyłączenia prądu.
Kudricki podkreślił również, że następny tydzień będzie trudny dla ukraińskiego systemu energetycznego, a nas czeka nowe wyzwanie z upałem.
"Deficyt może powrócić, dlatego oszczędne zużycie będzie niezwykle ważne, aby przejść ten okres z jak najmniejszym dyskomfortem dla nas wszystkich, dla wszystkich konsumentów" - powiedział Kudricki.
Szef Ukrenergo podkreślił również, że obciążenie systemu energetycznego będzie największe od poniedziałku do piątku.
"W przeciwieństwie do tego tygodnia, kiedy Ukrenergo odnotowywał deficyt tylko wieczorem, w przyszłym tygodniu brak energii będzie odczuwalny przez całą dobę" - wyjaśnił Kudricki.
Przypomnijmy, że Ministerstwo Energii poinformowało, ile generacji zostanie przywróconych przed sezonem grzewczym.
Czytaj także
- Mimo sankcji: UE zwiększa import rosyjskich paliw – przegląd danych z maja
- Polska i Ukraina ogłaszają konferencję odbudowy w 2026 roku: 5 tysięcy gości i 200 umów
- Afera za 23 miliony: urzędnicy i wykonawcy oskarżeni o manipulacje przy budowie schronów
- Nowe zarzuty w aferze amunicyjnej: szef firmy oskarżony o unikanie 21 mln zł VAT
- Aż 12 lat więzienia grozi byłym urzędniczkom z obwodu lwowskiego za wyłudzenie 41 mln hrywien na socjalnych świadczeniach
- Od lipca nowe zasady dodatków dla żołnierzy – które świadczenia ulegną zmianie

