Wyłączenie prądu: „Ukreniergo” ponownie zmienia harmonogramy (zaktualizowano).
Zgodnie z komunikatem „Ukreniergo”, dzisiaj, 19 sierpnia, w godzinach 18:00-21:30 zaplanowane są prace wyłączeniowe prądu.
„W przypadku zmiany sytuacji - o dodatkowych ograniczeniach zostanie poinformowane dodatkowo” - podano w komunikacie.
Niestety, nie zostanie ograniczone zużycie obiektów krytycznej infrastruktury i przemysłu obronnego.
Początek harmonogramu wyłączeń został zmieniony na polecenie „Ukreniergo”. Teraz wyłączenia rozpoczną się o 17:30 i potrwają do 21:30. Przeprowadzona zostanie jedna kolej wyłączeń prądu.
Informacje o harmonogramie wyłączeń prądu dla Twojego regionu są dostępne na stronach obleniergo i DTEK.
Przypominamy, że od 19 sierpnia w Ukrainie powracają harmonogramy wyłączeń prądu z powodu upałów. Wieczorne godziny będą wykorzystane do przeprowadzenia jednej kolejki wyłączeń.
Do października DTEK planuje przywrócenie 60-70% utraconej generacji, którą straciła w wyniku masowych ostrzałów ze strony Rosji wiosną tego roku.
Wcześniej „Ukreniergo” prognozowało zmniejszenie wyłączeń prądu w sierpniu i październiku. W przypadku braku nowych masowych ostrzałów, prezes „Ukreniergo” Włodzimierz Kudrycki zauważył, że deficyt energii elektrycznej w systemie energetycznym Ukrainy będzie stopniowo maleć w sierpniu, wrześniu i październiku.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

