Zeleński omówił z premierem Indii sankcje przeciwko Rosji - szczegóły.

Zeleński omówił z premierem Indii sankcje przeciwko Rosji - szczegóły
Zeleński omówił z premierem Indii sankcje przeciwko Rosji - szczegóły
W poniedziałek 11 sierpnia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył rozmowę telefoniczną z premierem Indii Narendrą Modim. Strony omówiły ostatnie ataki Rosji na Ukrainę oraz sankcje przeciwko krajowi-agresorowi.
O tym prezydent poinformował na Telegramie.
Długa rozmowa z premierem Indii Narendrą Modim. Szczegółowo omówiliśmy wszystkie ważne kwestie, zarówno współpracy dwustronnej, jak i sytuacji dyplomatycznej w ogóle. Dziękuję panu premierowi za ciepłe słowa wsparcia dla naszych ludzi', - poinformował prezydent. Prezydent również informował Modiego o rosyjskich atakach na nasze miasta i wsie, o wczorajszym ostrzale dworca autobusowego w Zaporożu. 'Dziesiątki ludzi ucierpiało. Świadome uderzenie rosyjskimi bombami w zwykłą zabudowę miejską. I to w czasie, gdy w końcu pojawiła się dyplomatyczna możliwość zakończenia wojny. Zamiast pokazać swoją gotowość do zawarcia zawieszenia broni, Rosja pokazuje tylko pragnienie kontynuowania okupacji i zabójstw', - zaznaczył Zełenski. Prezydent podkreślił, że Indie wspierają pokojowe wysiłki Ukrainy i popierają stanowisko 'wszystko, co dotyczy Ukrainy, powinno być rozwiązywane z udziałem Ukrainy'. Inne formaty nie przyniosą rezultatów. Strony omówiły również sankcje przeciwko Rosji. 'Ważne, aby teraz każdy lider, który ma znaczące wpływy na Rosję, wysyłał Moskwie odpowiednie sygnały. Uzgodniliśmy zaplanować osobiste spotkanie we wrześniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ oraz opracować wymianę wizyt', - podsumował lider Ukrainy. Podczas rozmowy telefonicznej między prezydentem Ukrainy a premierem Indii omawiano ostatnie wydarzenia na wschodzie Ukrainy, rosyjskie ataki oraz pokojowe uregulowanie konfliktu. Obie strony wyraziły poparcie dla pokojowych wysiłków oraz wsparcie dla Ukrainy.

Czytaj także

Reklama