Zeleński i Milej spotkali się w Davos: argentyński lider zaproszony na Ukrainę.
22.01.2025
3723
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
22.01.2025
3723
Spotkanie Zeleńskiego z prezydentem Argentyny Milejem w Davos
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński spotkał się z prezydentem Argentyny Javierem Milejem w Ukraińskim Domu w Davos. Zeleński podziękował Milejowi za wsparcie w walce z agresją RF i omówił wspólne kroki na rzecz osiągnięcia pokoju.
'Jesteś bardzo oczekiwanym gościem na Ukrainie. Zapraszam cię, abyś poznał ukraiński naród, bardzo cię kochają. Chcę, abyś na własne oczy zobaczył, jak Ukraińcy walczą i co przeżywają podczas tej wojny. I bardzo chcę, aby Ukraińcy poczuli, jak ich szanujesz', – zaznaczył Wołodymyr Zeleński.
Liderzy omówili również ostatnie wydarzenia oraz współpracę ze Stanami Zjednoczonymi po inauguracji Donalda Trumpa. Zeleński podkreślił osiągnięcia Argentyny w wprowadzaniu reform ekonomicznych, obniżaniu poziomu ubóstwa i inflacji, a także liberalizacji handlu zagranicznego.
Głowy państw omawiały również perspektywy współpracy handlowo-ekonomicznej i uzgodniły dalsze kontakty na najwyższym poziomie.
Przypomnijmy, Zeleński wypowiedział się na temat pokojowej roli USA oraz znaczenia mobilizacji.
Czytaj także
- Prezydent wzywa do wzmocnienia obrony powietrznej po tygodniu rosyjskich uderzeń na 15 regionów Ukrainy
- Ukraińskie rakiety trafiły w rosyjską fabrykę uzbrojenia – co produkowano w zakładzie?
- Kreml w kryzysie: analityk tłumaczy, dlaczego reżim Putina szuka wsparcia
- Krym na razie bez histerii, ale kłopoty z paliwem mogą wszystko odmienić
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Były szef MON zwraca odznaczenie od Zełenskiego – symboliczny gest wobec ofiar

