Kobieta przekazała Rosjanom współrzędne budynku GUR - co postanowił sąd.
Kobietę w Kijowie sądzono za to, że dołączyła do wrogiego kanału Telegram i przekazywała informacje o pozycjach ukraińskich obrońców. Z tego powodu została skazana na karę pozbawienia wolności.
W marcu 2022 roku kobieta dołączyła do kanału Telegram, który wykorzystywali Rosjanie do zbierania informacji o obrońcach Ukrainy. Tego samego dnia zrobiła zdjęcia pozycji i punktów kontrolnych niedaleko GUR Ministerstwa Obrony oraz przekazała informacje wrogim.
Szczegóły sprawy
Podczas procesu kobieta zaprzeczała swojej winie, ale dowody potwierdziły jej udział w przekazywaniu informacji. Pracownik SBU potwierdził, że przekazywała współrzędne i inne informacje o obiektach wojskowych. Skazana otrzymała 15 lat pozbawienia wolności, a także jej nieruchomości zostaną skonfiskowane.
Wyrok można zaskarżyć w ciągu 30 dni. W przypadku apelacji sprawę rozpatrzy Kijowski Sąd Apelacyjny.
Przypominamy, że w Odessie wojskowego skazano na okres próbny za kradzież, a także kobietę, która powiesiła flagę RF w centrum Odessy, uznano za niepoczytalną.
Podczas procesu skazanej kobieta zaprzeczała swojej winie, ale sąd uważa, że dowody jej udziału w przekazywaniu informacji były przekonujące. Kobieta otrzymała 15 lat pozbawienia wolności i konfiskatę nieruchomości. Ma możliwość zaskarżenia wyroku w ciągu miesiąca przed Kijowskim Sądem Apelacyjnym.
Czytaj także
- Szef dyplomacji Rosji: Stany Zjednoczone przestały być wiarygodnym mediatorem w konflikcie
- Węgry blokują drogę Ukrainy do Unii Europejskiej – rozmowy akcesyjne wiszą na włosku
- Zakaz mobilizacji dla skazanych za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu – nawet po zakończeniu okresu próbnego
- Gotowość Kijowa do rozmów: Zełenski stawia warunki – nacisk na Rosję i obrona powietrzna
- Szef Osetii Południowej Gagłojew odchodzi, by pracować w administracji Putina
- Prezydent Polski pozbawił Zełenskiego Orderu Orła Białego – o co chodzi w sporze z Warszawą?

