Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły rzadki rosyjski Sontcep: jak zlikwidowano sprzęt za 15 mln dolarów.
Jak informuje FREEДOM: Dziś, 25 sierpnia, na froncie odbyło się 76 starć bojowych. Największe walki miały miejsce w kierunku Pokrowskim i Liman. Ukraińscy żołnierze zniszczyli ciężki system miotacza ognia 'Sontcep' Rosjan, przekształcając go w złom. Według danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosja straciła już około stu systemów miotaczy ognia. W kierunku Liman armia okupacyjna RF zaatakowała siedem miejscowości, a w kierunku Pokrowskim przeciwnik próbował wypchnąć ukraińskich obrońców 32 razy, jednak bezskutecznie. Łącznie Rosja straciła na froncie 870 żołnierzy tylko w ciągu ostatniej doby. Ogółem podczas inwazji na Ukrainę siły okupacyjne straciły prawie 1 mln 77 tys. osób.
Ukraińscy obrońcy zniszczyli również wiele sprzętu i zestrzelili bezzałogowe statki powietrzne wroga, wykazując się odpornością i pewnością w zwycięstwie na froncie.
Czytaj także
- Europoseł ujawnia: Rosyjskie zapewnienia o akceptacji Ukrainy w UE to tylko gra dyplomatyczna
- Polska parlamentarzystka: „Najcenniejsze odznaczenie dostałam od ochotnika z Bachmutu”
- Kreml stawia warunki. Tylko wtedy Putin zgodzi się na rozmowy z Kijowem
- Rolnictwo kością niezgody? Prezydent Polski wskazuje na wyzwania związane z akcesją Ukrainy do UE
- Prezydent Zełenski dał zielone światło dla 40-dniowej misji SBU – oto szczegóły strategii zakończenia wojny
- Gest solidarności z Kijowem: Kaczyński chce oddać Ukrainie order Jarosława Mądrego

