Показник смертності серед цивільних в Україні цьогоріч зріс на 59%.
За даними порталу "Главком", у першому кварталі 2025 року рівень смертності серед мирного населення в Україні збільшився на 59% у порівнянні з попереднім роком. Заступниця генерального секретаря ООН з питань політики та миротворення Розмарі Дікарло підкреслила значне погіршення безпекової ситуації в країні.
Дікарло наголосила, що напади на мирне населення суперечать міжнародному гуманітарному праву й є неприйнятними.
Внаслідок російської агресії в Україні з початку 2022 року загинули щонайменше 13 279 цивільних осіб, включаючи 707 дітей. Кількість поранених становить 32 449 осіб, серед них 2068 дітей.
Масове застосування балістичних ракет у великих містах України
У квітні 2025 року сталося найбільше жертв серед мирного населення в Україні з вересня 2024 року. Однією з причин стала масова стрілянина балістичними ракетами у великих містах країни. Президент Росії Володимир Путін підтвердив обстріли Сум та Кривого Рогу об'єктами цивільної інфраструктури. Війна триває вже 1192 дні.
Зростання рівня смертності в першому кварталі 2025 року на 59% становить тривожний сигнал. Масове використання балістичних ракет у великих містах приводить до збільшення числа жертв серед мирного населення, загрожуючи миру і безпеці в регіоні.
Кратне застосування балістичних ракет у великих містах України призводить до трагічних наслідків і загрожує безпеці цивільного населення. Різке зростання рівня смертності у країні викликає серйозне занепокоєння серед міжнародних спільнот та організацій, що контролюють дотримання міжнародного гуманітарного права.Читайте також
- Проблеми з енергетикою та армією: експерт спрогнозував зміни в керівництві РФ
- Політолог назвав умову Путіна для завершення війни: коли відчує загрозу
- Зеленський пов’язав масовану атаку на Київ із привітанням Путіна Трампу
- Зеленський прокоментував обстріл Києва та пожежу в Лаврі: заява президента
- Путін і Трамп провели 55-хвилинну розмову: що обговорювали щодо війни в Україні
- Лідери Британії, Франції та Німеччини консолідують підтримку України: Кремль не готовий до переговорів

