Президент Румунії призначив прем'єром українця: хто він і що відомо.
Призначення Еуджена Томака на посаду прем'єр-міністра
Як повідомляє Espreso.tv: Президент Румунії Нікушор Дан призначив Еуджена Томака кандидатом на посаду прем'єр-міністра 4 червня 2023 року. Офіційний указ про це був підписаний 5 червня. Термін для формування нового уряду, який очолить Томак, закінчується 15 червня 2023 року.
Еуджен Томак, 44 роки, народився в селі Озерне, Одеська область, і переїхав до Румунії у 17 років. Його політична кар'єра розпочалася в 2006 році, а в 2013 році він став одним із фундаторів 'Партії народного руху'. Томак очолював цю партію з 2018 року і продовжить на цій посаді до березня 2026 року. У 2012 році на парламентських виборах він здобув 78,6% голосів серед румунських громадян, які проживають за кордоном, а в 2019 році був обраний до Європейського парламенту.
Ключові пріоритети нового уряду
Попередній прем'єр-міністр Румунії, Ніколае Боложан, був відставлений 5 травня 2023 року. У своїй новій ролі Томак визначив ключові пріоритети майбутнього уряду, серед яких:
- гарантування національної безпеки
- зміцнення стратегічного партнерства зі США та НАТО
- забезпечення економічної стабільності
Серед стратегічних цілей уряду також зазначено освоєння фондів PNRR до серпня 2026 року та продовження курсу на вступ до Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).
Еуджен Томак має досвід у політиці та значну підтримку серед виборців, що може стати основою для його діяльності на посаді прем'єр-міністра. Очікується, що його уряд буде зосереджений на важливих питаннях, які впливають на майбутнє Румунії.
Призначення Еуджена Томака на посаду прем'єр-міністра відображає прагнення Румунії до стабільності та розвитку в умовах змінного політичного середовища.
Зокрема, його наміри зміцнити співпрацю з США та НАТО можуть свідчити про необхідність адаптації до сучасних викликів безпеки. Важливість освоєння європейських фондів та підготовка до вступу в ОЕСР також підкреслюють стратегію уряду щодо економічного зростання та інтеграції в міжнародні структури.
Читайте також
- Росія використовує суперечку про УПА для підриву польсько-українських відносин
- Протести в Албанії проти курорту зятя Трампа: вимоги відставки премʼєра
- Патріарх Феофіл III зустрівся з Трампом: анонсовано переговори з Путіним
- Арменія обирає Європу всупереч тиску Росії: заява Каї Каллас
- Експосадовець Князєв отримав 5 років тюрми за хабар: що конфіскували
- Лідери Франції, Британії та Німеччини обговорять мир з Україною: що Зеленський запропонував Путіну

