Саміт ЄС схвалив план "Переозброїти Європу" з виділенням 150 млрд євро.


Лідери ЄС підтримали ініціативу з посилення оборонної спроможності блоку
27 лідерів країн-членів Європейського Союзу разом підтримали ініціативу президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн щодо значного посилення оборонної спроможності блоку. Таке рішення було прийняте на засіданні Європейської ради з європейської безпеки у березні 2025 року.
У документі згадується лист від фон дер Ляєн до лідерів ЄС, де вона розкриває концепцію програми Rearm Europe ("Переозброїти Європу"). Програма передбачає виділення до 800 млрд євро на потреби оборони континенту.
Крім того, Європейська рада звернулася до Ради ЄС з пропозицією розглянути можливість залучення до 150 млрд євро кредитних коштів для оборонних закупівель державами-членами. Ці кредити планується забезпечити бюджетом Європейського Союзу.
Також Європейська рада закликала Єврокомісію пропонувати інші джерела фінансування оборони на рівні ЄС, включаючи можливості та стимули для всіх країн-членів... і швидко представити відповідні приміщення для обговорення".
За даними документу, лідери ЄС повернуться до питання європейської оборони на своїх засіданнях у березні і червні цього року.
Читайте також
- Лікарні України поділять на кластери: як це позначиться на пацієнтах
- Фонд енергетики потроїв обсяги закупівель обладнання для України
- Євросоюз продовжив деякі санкції проти Росії: озвучено терміни
- За кермо не можна: водіїв позбавляють прав за ухилення від мобілізації
- Перевірте свої карти: українцям прийдуть гроші на комуналку, ліки та не тільки
- "Яєчна атака" на водіїв: українцям пояснили, як не стати жертвою автокрадіїв